List of Sports Quota Students
LIST OF Y20 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No Redg. No Name of the Student Branch Discipline Level
1 2000030131 BOMMINI MOUNIKA AKSHAYA CSE CHESS International
2 2000560149 DUDI SHIVA RAM BBA INLINE HOCKEY International
3 2000090050 G HARISURYA BHARADWAJ CSE CHESS International
4 2000590047 SHAIK SADIYA ALMAS BA-IAS POWER LIFTING International
5 180541028 SHASHANK MACHERLA (KLH) BBA LAWN TENNIS International
6 2000590011 G SRI SABHITHA BA-IAS SOFTBALL National
7 2000600008 P BHANU MURTHY B H M HANDBALL National
8 2000030489 K AKHILA CSE HANDBALL National
9 2000030837 R PVAN TEJA CSE SOFTBAL National
10 2000550039 B RAJA AMARENDRANATH CHOWDARY BCA INLINE HOCKEY National
11 2000030958 S LASYA SRI CSE ROLLER SKATING National
12 2000560301 A HEMASHRI KEERTHANA BBA SWIMMING National
13 2000030870 A RITHWIK CSE ARCHERY National
14 2000030442 K HARSHA VARDHAN CSE KARATE National
15 2010030006 ALLESHWARAM TEJESWINI (KLH) CSE VOLLEYBALL National
16 2010030517 MADDI MANIDEEPA REDDY (KLH) CSE BASKETBALL National
17 2010030408 K.PAVAN KALYAN SRINIVAS VARMA CSE ROLLER SKATING State
18 2000560114 G ANIL BBA BASKETBALL State
19 2000031740 G SAHITHI SNIGDHA REDDY CSE SWIMMING State
20 2000040042 G TULASI ABHIRAM ECE HANDBALL State
21 2000030494 K SREE UMA DEVI CSE VOLLEYBALL State
22 2000030821 PRANATHI MODALA CSE KABADDI State
23 2000030943 SOLA AKHIL CSE CRICKET State
24 2000030363 HIMASREE CSE ATHLETICS State
25 2000031093 VIYYAPU V S D SAI VAMSI (KLH) CSE TAEKWONDO State
26 190543061 BILLUSIVA KOUSHIK (KLH) BBA LAWN TENNIS State
LIST OF Y19 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 194240001 Dhulipalla Bala Chandra Prasad M.A(English) Chess International
2 190541276 B Srividya BBA Skating International
3 190030146 B.Divija CSE Roller Hockey National
4 190030051 A Hari Kishan Naidu CSE Kabaddi  National
5 190040386 P Sandeep Kumar Reddy ECE Rugby National
6 190031814 Y Anushka CSE Karate National
7 190040567 Vineesha Gopalam ECE Riffle Shooting  National
8 190031782 Y Seyi Swathy CSE Chess National
9 190040308 D Manikanta ECE Athletics  National
10 190031633 Tirumalasetty Hari Kalyan CSE Kabaddi National
11 190040333 Mohammad Arshia ECE Throwball National
12 190070025 G.Durga Raj MECH Riffle Shooting  National
13 190570034 Sk.Sahil Ahmed BA-IAS Karate National
14 190541100 M.Manohar BBA Archery National
15 190550054 Likitha Manogna BBA-LLB Taekwondo National
16 190031847 B Sai Rohit CSE Badminton National
17 190541312 M.Sai Harshitha BBA Athletics National
18 190040454 Sanka Pavan Raja ECE Taekwondo State
19 190040575 Vyshnavi Vutukuri ECE Kabaddi State
20 190030757 Kata Leela Sabarish CSE Fencing State
21 190040321 M Venkata Siva Gopi ECE Taekwondo State
22 190030270 Ch Laxmi Nithin CSE Kabaddi State
23 190030451 G Vishnu Chander CSE Table Tennis State
24 190031504 Shaik Reyaz CSE Cricket State
25 190040027 Anna Bhargav Prasanna Kumar ECE Karate State
LIST OF Y18 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 180541318 Sai Charith Myneni BBA Archery International
2 180030153 K Nikhita CSE  Floor Ball National
3 180030189 K Bhavana Sruthi CSE Throw Ball National
4 180070043 V B Vignan MECH Indoor Cricket National
5 180031205 A Avaneesh CSE Badminton National
6 180030194 T Akhila CSE Throw Ball National
7 180030426 D Kavya Supriya CSE Rifle Shooting National
8 180541199 G Sai Sumanth BBA Roller Hockey  National
9 180030939 A. Radha Sneha Lakshmi CSE Basket Ball National
10 180070147 M L Sai Teja MECH Volley Ball National
11 180040578 L Yeswanth ECE Kho-Kho National
12 180570045 K Abhi Ram Reddy BA(IAS) Rifle Shooting National
13 180541293 B.Sandeep BBA Volley Ball National
14 180570047 K.Rohith Varma BA(IAS) Taekwondo National
15 180040070 G P S S Ram Kumar ECE Taekwondo State
16 180070040 S N V Pavan  Kumar MECH Taekwondo State
17 180040120 T Venkat ECE Taekwondo State
18 180030515 A Yaswanth CSE Swimming State
19 180020048 Sampath  Kumar Reddy CE Tennis State
20 180040480 Kanuri Tanuja Sai Ram ECE Skating State
21 180040565 T Jeevan Sravani ECE Chess State
22 180570086 V.Rajesh BA(IAS) Basket Ball State
LIST OF Y17 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 170541314 P Revanth BBA Throw Ball International
2 170030057 A. Surya Koti Kiran CSE Wushu National
3 170050141 Y Sai Meghna ECSE Boxing & Baseball National
4 170050090 N V S  Keertika Dhulam ECSE Athletics National
5 170040617 N Nitin Reddy ECE Badminton National
6 170031396 Vignesh Raman CSE Badminton National
7 170030466 Jbnc Abhshek CSE Roller Hockey National
8 170050067 K Sai Koushik ECSE Basket Ball National
9 170031126 R Pravallika CSE Swimming National
10 170070017 Vijay Shankar MECH Roller Skating National
11 170070003 Akhil Vinnakoti MECH Basket Ball National
12 170050021 D A S Meghna ECSE Throw Ball National
13 170031450 Y Vaishnavi Bhavya CSE Handball National
14 1772323 S Sai Sandilya BBA Wushu National
15 170041069 P Sri Likitha ECE Gymnastics National
16 170250067 V A Grithika B.SC VS Table Tennis National
17 170040134 N Chanakya Choudhary ECE Badminton State
18 170031391 V Poojitha CSE Throw Ball State
19 170031010 P Vijay Sai Reddy CSE Badminton State
20 170040208 D Sai Ram ECE Kick Boxing State
21 170030787 M Venkata Siresha CSE Wrestling State
LIST OF Y16 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 160030857 M. Teja Suresh CSE Chess International
2 160040842 P. Sonika Sai ECE Badminton International
3 160030813 M. Mallika CSE Badminton National
4 160030755 M. Chethana CSE Chess National
5 160030531 K. Taraka Ram CSE Swimming National
6 160030203 B. Chaithanya Kumar Reddy CSE Kho-Kho National
7 160030508 J. Nitish CSE Fencing National
8 160040428 K. Asish ECE Softball National
9 160020139 C. Jithendra CE Table Tennis National
10 160070001 Abdu Kareem ME Cricket National
11 160031370 T.V.V.L. Sruthi CSE Ballbadminton State
12 160031196 P. Reshitha CSE Throwball State
13 160030850 A.Meghana Priyanka CSE Skating State
14 160031129 K. Priyanka CSE Skating State
15 160030378 T. Naga Pranav CSE Badminton State
16 160030854 M. Nikhitha CSE Handball State
17 160030202 C. Rahul CSE Taekwondo State
18 160040256 G. Akhil ECE Handball State
19 160040206 S. Divya ECE Hockey State
20 160030335 D. Luther Lovely Kumar CSE Softball State
21 160080008 S. Jyothi Sai Manikanta PE Taekwondo State
LIST OF Y12 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 12004365 E Goutham Nishkal Deepu ECE Archery International
2 12003005 Narvaneni Sharmila CSE Basket Ball National
3 12003136 Baddula Mounika CSE Judo National
4 12003157 Anumolu Nikitha CSE Badminton,Yoga National
5 12003242 N.Bhargav Krishna CSE Cricket National
6 12003164 Lavanya Devi Buddala CSE Hand Ball National
7 12003056 Challa Durga Manohar Reddy CSE Netball National
8 12004061 Kolli Naresh Babu ECE Table Tennis National
9 12004085 Bhashyam Akhil ECE Volley Ball National
10 12004056 Tirumalasetty Vinay Dev Pandu ECE Badminton,Yoga National
11 12004235 Thummala Raviteja Kumar ECE Basket Ball National
12 12007300 Ch.Venkatesh Reddy ME Swimming National
13 12007310 Yannani Nutan Prasad ME Athletics National
14 12003172 Namburu Poorna Sandeep CSE Table Tennis State
15 12004087 Mathigetta Vamsi Krishna ECE Cricket State
16 12006188 K Pavan Kumar EEE Cricket State
17 12007188 Chimmiri Sai Sandeep ME Cricket State
18 12007001 A Mithun Chakravarty ME Athletics State
19 12007025 Yelamanchili Satya Karthikeyan ME Hand Ball State
20 12007426 Movva Bhargavaram ME Netball State
21 12007043 Manne Manoj ME Cricket State
22 12007477 Srujan Roha Kommula ME Taekwondo State
LIST OF Y13 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 13007288 Jyothi Surekha Vennam ME Archery International
2 13002030 Jampana Karunya Sai Varma CE Roller Skating National
3 13004098 Harshith Jain Girish ECE Lawn Tennis National
4 13004091 Gadireddy Bindu Sri ECE Base Ball National
5 13007104 Dinesh Reddy Dasari ME Roller Skating National
6 13007098 Gowtham Varma Bhupathiraju ME Taekwondo State
7 13003062 Kolasani Lahari CSE Athletics State
8 13006021 Deshmukh Rangasai EEE Chess State
9 13007102 Vejju Lokesh ME Weight Lifting State
10 13007410 Gangavarapu Vamsi Krishna ME Table Tennis State
11 13007205 Jalli Chandra Haas ME Taekwondo State
12 13007514 Kommu Rahul Krishna ME Athletics State
LIST OF Y14 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 14002008 N V S Nishnanth  Dulam CE Swimming  National
2 14002010 Nallapati  Priya CE Netball             National
3 14002019 Kadapa Bharadwaj CE Judo National
4 14003092 Chaudhari Umang Kishor CSE Ball Badminton National
5 14003075 Gelli Krishna Pravin CSE Roller Skating National
6 14003065 Boppana Bhargavi CSE Hand Ball National
7 14007063 V V S D S Aditya Koka ME Roller Skating National
8 14003082 Gorrepati Sri Harsha  CSE Athletics,         State
9 14003062 Kotte Gowthami CSE Hand Ball State
10 14003073 Kommaraju Sesha Sravani CSE            Basket Ball State
11 14003067 Vejendla Manendra Kumar CSE Gymnastics State
12 14005005 Valandas Sai Shashank ECM Taekwondo State
LIST OF Y15 STUDENTS JOINED UNDER SPORTS QUOTA
S.No. Roll No. Name of the Student Branch Discipline Level
1 150020048 Grandhi Lakshmi Hima Bindu CIVIL Athletics National
2 150020145 V.Krishna Sankeerth Venigalla CIVIL  Badminton National
3 150020148 Veeranki Gayathri CIVIL  Athletics National
4 150030985 Velagapudi Charishma CSE Volley Ball  National
5 150030536 Malakalapalli  Jaisai CSE Hand Ball National
6 150030529 Maddirala  Rishika CSE Athletics National
7 150030596  Mora Pranathi CSE Basket Ball National
8 150031014 Vutukuri Bhavyasai Akhila CSE Skating National
9 150030031 Hemanth Kumar.A CSE Swimming National
10 150040920 Vankineni Hari Priya ECE Hand Ball National
11 150040063  Bada Pavithra ECE Athletics National
12 150040522 Mekal Sreeram Reddy ECE Kho-Kho National
13 150040558 Muppalla Poojitha ECE Athletics National
14 150070108 Gade Srikhar ECM Swimming National
15 150060010 Avula.Shashidar EEE Sepak Takra National
16 150050197 Yandratuvachan  Sathwik ECM Tennis State
17 150020009 Angirekula Venkata Siva Sai Akhil CIVIL  Volley Ball State
18 150040788 Shaik Ashiq ECE Hockey State
19 150031099 Chodisetty. Lakshman Mans ECE Sepak Takra State
20 150070425 Yerravarapu Yaswanth MECH Riffle Shooting State
21 150050129 Nallamothu  Mohan Girish Kumar ECM Cricket Zonals
22 150070071 Buragadda Sai Nandan MECH Athletics State